İlhan Yılmazçelik

  1. 03. 2020 tarih itibariyle alınan kara gereği bankalar 12.00 ile 17.00 arasında hizmet verecek. Türkiye Bankalar Birliğinin korona virüs salgınının yayılmasını önlemek için tüm bankaların mesai saatlerine yönelik tavsiye kararı aldı. Birlik bankalara şube ve hizmet noktalarının saat 12.00-17.00 arasında faaliyet göstermesi tavsiyesinde bulundu.

Bankalar birliğinin aldığı karar sonrasında Erzincan’da birçok bankanın önünde uzun kuyruklar oluştu. 23. 03. 2020 tarih itibariyle alınan kara gereği bankalar 12.00 ile 17.00 arasında hizmet veriyor.

Çalışma süresi 5 saate düşen bankaların önünde açılışı bekleyen vatandaşlar uzun kuyruklar oluşturdu. Erzincan’da banka sırası bekleyenlerin arasında yaşlı vatandaşların olması ihtimaline karşın banka yetkilileri 65 yaşın üzerindeki vatandaşlara işlem yapılmayacağını duyurdu.

Banka önlerinde beklemeye koyulan vatandaşlara bilgilendirmede bulunan banka yetkilileri, tek seferde veznelerdeki çalışan sayısına göre vatandaşın banka içerisine alınacağını söyledi. İçişleri Bakanlığı, ikinci bir karara kadar bankalardaki işlemlerin bu şekilde devam edeceğini bildirdi. Yetkililerin açıklaması üzerine banka kuyruğunda bekleyişe devam eden vatandaşların arasında bazı yaşlı vatandaşların da olması dikkatlerden kaçmadı.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here