Muzaffer Koşan

Nijerya’nın Lagos kentinde 24-27 Temmuz 2019 tarihleri arasında düzenlenen Lagos Uluslar arası Badminton Turnuvasından Erzincanlı sporcular Nazlıcan İnci ve Bengisu Erçetin Çift bayanlar kategorisinde ise Hindistanlı rakiplerine final mücadelesinde 2-1 mağlup olarak gümüş madalyanın sahibi oldular.

24-27 Temmuz 2019 tarihleri arasında Nijerya’nın Lagos kentinde düzenlenen Olimpiyat Kota Puan müsabakalarından Lagos Uluslar arası Badminton Turnuvası sona erdi.

145 sporcunun madalya mücadelesi verdiği turnuvada ülkemizi Milli Badmintoncularımız Emre Lale, Neslihan Yiğit, Özge Bayrak, Aliye Demirbağ, Nazlıcan İnci ve Bengisu Erçetin temsil etti.

Kıyasıya mücadele ile Türk finalinin yaşandığı turnuvada tek bayanlar kategorisinde ilk 3 derece de Türk Milli Takımının oldu. Olimpiyat sporcularımız Neslihan Yiğit şampiyon, Özge Bayrak ikinci, Aliye Demirbağ ise üçüncü oldu.

Çift bayanlar kategorisinde ise Hindistanlı rakipleri ile final mücadelesi veren Erzincanlı sporcular Nazlıcan İnci ve Bengisu Erçetin rakiplerine 2-1 mağlup olarak ikinci oldular.

Badminton Milli Takım Antrenörü Murat Sönmez, son turnuvalarımızda başarılı sonuçlar elde ettik. Erzincanlı sporcularımız Ülkemize gümüş madalya kazandırmış oldular. Ülkemize ve Erzincan’ımıza hayırlı olsun dedi.

Badminton Federasyonu Başkanı Murat Özmekik: ‘Türk Badminton Milli Takımı ile gurur duyuyorum. Her müsabaka sonunda başarılarıyla hem badminton camiamızı hem de spor camiamızı mutlu ediyorlar. Tokyo Olimpiyatlarında kota alabilmek adına tüm gücüyle çalışan, emek veren olimpiyat sporcularımıza ve antrenörlerine teşekkür ediyorum. Başarıları daim olsun.

Bize bayrağımızı ve ülkemizi temsil etme imkânı sağlayan Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na Badminton camiası adına teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here