Taner Yılmazçelik

Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi öğrencilerinden oluşan Atıcılık Takımımız, Trabzon’da düzenlenen Üniversitelerarası Atıcılık Türkiye Şampiyonasında Havalı Tüfek ve Tabanca dalında Türkiye rekoru kırdılar.

Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu tarafından 2-4 Mart 2018 tarihleri arasında Trabzon’da yapılan şampiyonada öğrencilerimizin atış performansları Türkiye rekoru başarısı getirdi. Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Sporcuları, şampiyonada 10 Metre Havalı Tüfek Kadınlar kategorisinde Sena Nurefşah Polat, Ayça Çiçek ve Kübranur Altınbilek’in atış performanslarıyla toplamda 1766,7 puan; Havalı Tabanca kategorisinde ise Derya Orhan, İremnur Dilara Polat ve Rumeysa Gülaçdı’nın atış performanslarıyla toplamda 1544 puan alarak Türkiye Rekoru kırdılar. Sporcular bu yıl 5-7 Nisan 2019 tarihleri arasında yapılan şampiyonada ise takım halinde 2. oldu. Sporcularımızdan Yusuf Karabina havalı tüfek dalında ferdi kategoride 2.’lik ipini göğüsledi.

Rekortmen sporcular, Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Eğitim Fakültesi Beden Eğitimi ve Spor Bölümü Dr. Öğr. Üyesi Ahmet Terzioğlu ve takımımızın atış antrenörü Tuğrul Karanlık ile birlikte Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Akın Levent’i ziyaret ettiler. Rektörlük makamında gerçekleşen ziyarette başarılı sporcularımız kupa ve rekor başarı belgelerini Rektörümüze takdim ettiler. Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Levent de, kazandıkları başarıdan dolayı öğrencilerimizi tebrik ederek onlara hediye takdiminde bulundu.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here