Yasemin Bektaş

Anagold 24 Erzincanspor yönetiminden, hafta sonu yaşanan Kazankaya Gazetesi Muhabiri ve Türkiye Spor Yazarları Derneği Temsilcisi İbrahim Gürler’in darp edilmesine ilişkin açıklama yapıldı.

Hafta sonu oynanan 24Erzincanspor ve Manisa spor 3. Lig mücadelesi öncesinde 24Erzincanspordan 3 yönetici ve Erzincan’da görev yapan Kazankaya Gazetesi Muhabiri ve Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) temsilcisi İbrahim Gürler arasında yaşan olay sonrası kulüp tarafından açıklama yapıldı.

Erzincan’da görev yapan yerel ve Ulusal basın mensupları ile Kulüp binasında bir araya gelen 24Erzincanspor yönetimi hafta sonu yaşanan olay ile ilgili olarak açıklama yaptı. Kulüp adına açıklama yapan 24Erzincanspor yöneticisi Metin Uğurtürk, tarafından okunan açıklamada; “Takımımızın 2.lige çıkma mücadelesi gösterdiği bu final haftalarında, takımımızı havaya sokacak, şehrimizi bayram yerine çevirecek projeleri anlatmak gerekirken; yıllardır takımımıza, şehrimize, yönetim kurulu üyelerimize ve taraftarımıza hakaretler ederek, sürekli provakasyon yaparak Erzincanspor’un başarısızlığını isteyen, takım kazandığında dahi sevinmeyen şahsın yaptıklarını konuşmak zorunda olmaktan aslında hiçte memnun değiliz.  En son sosyal medya hesabında paylaşmış olduğu yazıda “Operasyon Çocukları” ibaresi ne anlama gelmektedir bunu kamuoyunun vicdanına bırakıyoruz. Yaşanan bu olay bizleri de derinden üzmüştür.

Bizler insani olarak bir kavgayı tasvip etmiyoruz. Biz yönetim olarak basınımızla birlikte beraberiz. Bu işin kulüp olarak hukuki olarak takipçisi olacağımızın bilinmesini istiyoruz.

Adaletin ve hukukun karar verici olduğu ülkemizde, yaşanan bu olayın cezasını da adalet hükmedecektir. Bizler çok sevdiğimiz şehrimiz, şanlı Erzincan sporumuz ve büyük taraftarımız için her türlü fedakârlığı yaparken, bu şekilde yapılan haksızlıklardan da yorulduk” ifadelerine yer verdi.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here