Muzaffer Koşan

TFF 3. Lig 3. Grup’da mücadele eden Anagold 24 Erzincanspor, Sezonun ilk maçı olan Bucaspor maçından 1 puanla dönmesinin ardından Serik Belediye Spor karşılaşması hazırlıklarını Teknik Direktör Armağan Turhan yönetiminde sürdürüyor. Kımızı siyahlı takım Anagold 24 Erzincanspor, Serik Belediye Spor karşılaşmasından 3 puan almayı hedefliyor.

Taktik ağırlıklı antrenmanlarına devam eden Anagold 24 Erzincanspor, Teknik Direktörü Armağan Turhan, Buca deplasmanını değerlendirirken Serik Belediye Spor karşılaşmasına da hazırlıklarının devam ettiğini söyledi.

Teknik Direktör Turhan; “Geçtiğimiz hafta ilk maçımız Buca Spor deplasmanıydı. Tabi ki Buca Spor deplasmanına 3 puanla gitmiştik ama ben oyuncularıma hep söyledim sezonun ilk maçları hep zor olur. Rakibin genç bir takım olması ama çok hırslı, arzulu, seyirci atmosferi çok yüksek olması dezavantaj olabileceğini söylemiştim. Oyuncularım aslında bu bilinçle çıktı ama neden, niçin, nasılları bugüne kadar araştırdık hep oyuncuların üzerinde maç başladığı andan itibaren inanılmaz şekilde bir baskı vardı. Aşağı yukarı bir aydır 1700 üstü rakımda çalışan bir takım birden bire deniz seviyesine indik. Bunun etkisi olabilir ama ben ve oyuncularım teknik ekibim bu mazeretin arkasına sığınmıyoruz. Gerçekten hazırlık maçlarındaki performansımızın %20’sini yansıtamadık. Maçın son dakikalarında yaşadığımız şanssız sakatlıklar söz konusuydu. 3 Puan sevineceğimiz yerde kalemize son dakikada gördüğümüz golle ve daha sonra direkten dönen bir topları var 1 puana sevinir olduk. Bu tür maçları zaman zaman oynayacağız. Artık şu gösterdi ki ligin geneline baktığımız zaman bütün liglerde artık kuvvetli takım, zayıf takım diye bir şey yok o gün kim isterse takım ruhunu sahaya kim yansıtırsa o sahadan galibiyetle ayrılıyor. Bütün hedef takımlar puan kaybetti. Ama biz bu bilinçle bu tür maçları yaşamamak adına ben, teknik ekibim ve oyuncularım Buca spor maçından sonra şuana kadar hep Buca Spor maçının analizini yaparak önümüzdeki Cumartesi günü oynayacağımız sahamızdaki Serik maçının hazırlıklarını bu çerçevede yapıyoruz. İnanıyorum ki taraftarlarımıza ilk galibiyetimizi kendi sahamızda tattırmak istiyoruz. Bunu yapacak kalitede oyuncularımız var. Ben yine üstüne basa basa söylüyorum. Bu takım kaliteli takım ama saha şartları, bir takım dış etkenlerden etkilenmediği müddetçe bu takım hedefine ulaşacaktır. Ben Cumartesi günü bütün taraftarlarımızı 12. güç olarak stada bekliyorum. Bir Buca Spor örneği var inanılmaz atmosferde oynadık. Buca Spor bizden puan aldıysa o taraftarlarında etkisi olduğunu düşünüyorum. O yüzden bizim taraftarlarımızı bu maçta ve bundan sonraki maçlarda yalnız bırakmamalarını temenni ediyorum. İnşallah Cumartesi günü galibiyetle ayrılarak galibiyet serisine başlamak istiyoruz.’’ dedi.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here