Muzaffer Koşan

Erzincan Karasu, bu yıl korona virüs nedeniyle geciken rafting sezonu açıldı. Adrenalin tutkunları, azgın sularda botta kalabilmek için mücadele veriyor.
Doğa Sporları Merkezi olma yolunda emin adımlarla ilerleyen Erzincan, rafting sporunun merkezi haline geldi. Botlarla azgın sulara karşı mücadele edenler, heyecan dolu anlar yaşıyor. Bu yıl korona virüs nedeniyle geciken rafting sezonu açıldı. Rafting yapmak isteyenlere, botlara binmeden önce uymaları gereken kurallar ve güvenlik tedbirleri hakkında bilgilendiriliyor. Kasklarını takan, can yeleklerini giyen ziyaretçiler, aldıkları kısa eğitimin ardından botları suya indiriyor. İlk kez rafting heyecanı yaşayanlar, Karasu nehrinde, adrenalin yaşıyor.

Salgın dolayısıyla raftinge olan ilginin yarı yarıya düştüğünü belirten sporcular, “Adrenalin tutkunları ve ekstrem spor severleri burada eğlendiriyoruz. Kimsenin burnu bile kanamadan buradan gönderiyoruz. Raftingin çok eğlenceli bir spor olduğunu herkese aşılamaya çalışıyoruz. Pandemi süresinde sektörde büyük bir düşüş yaşandı. Bundan rafting de etkilendi. Hemen hemen yarı yarıya bir düşüş söz konusu, tabii insanlar hava almak ve güvenle tatilini yapmak için bu bölgeyi tercih ediyor ve gelenler de rafting yapmadan dönmüyor” dedi.
İlk kez rafting yapan vatandaşlar, “İnşallah adrenalin dolu bir macera bizi bekliyor. Başlamadan önce çok korkuyordum ama çok eğlenceli herkes bunu denemeli. Çok heyecanlı, bir ara botumuz devrildi. Ama güvenli ellerde olduğumuzu görünce içim rahat etti çok keyif aldı. Profesyonel bir adres bulduk ve bu adrenalin dolu sporu yapmaya karar verdik. Bu heyecanı herkesin yaşamasını isteriz” dediler.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here