Muzaffer Koşan

Türk Kızılayı tarafından hayata geçirilen 81 İlde 81 Anaokulu projesi meyvelerini verdi. Yapımı tamamlanan okullar eğitim öğretim döneminde öğrencilere hizmet vermeye başladı.

Erzincan’da hizmete başlayan Şehit Piyade Uzm. Çvş. Selim Topal Kızılay Anaokulunda minik öğrenciler eğitimlerine başladı. Türk Kızılayı İstanbul Şube Başkanlığı tarafından başlatılan ve Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Binali Yıldırım’ın eşi Semiha Yıldırım’ın himayelerinde başlayan 81 İlde 81 Anaokulu projesi çalışmaları devam ediyor. 81 İlde 81 Anaokulu projesi kapsamında Erzincan’da yapılan Şehit Piyade Uzm. Çvş. Selim Topal Kızılay Anaokulu her şey minik öğrenciler için tasarlandı. Okullarda çocuklar için fiziksel ve dil gelişimlerinin desteklenmesi için çeşitli aktiviteler düzenleniyor. Robotik kodlamanın yanı sıra değerler eğitimi de veriliyor.

Proje hakkında bilgiler veren Türk Kızılayı Erzincan Şube Başkanı Ferit Bayata; “Projemiz kapsamında Türkiye genelinde 18 ilde anaokulu faaliyeti yürütülüyor. Bunlardan bazıları eğitim öğretime başladı. Bazılarında ise çalışmalar devam ediyor. Geri kalan illerimiz için çalışmalar İstanbul Şube Başkanlığımız tarafından yürütülmekte. Okullarımız 350 metrekare kapalı alan, çelik ve sandviç panel olarak yapılmıştır” dedi.

Okul Müdürü Esin Oktay Ciminli: Okulumuzda 150 civarında öğrencimiz mevcut. Sabahçı ve öğlenci olmak üzer ikili eğitim yapıyoruz. 3 dersliğimiz var. 6 şubemiz var. 3-4-5 yaş guruplarına hitap ediyoruz” dedi.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here