Muzaffer Koşan

Erzincan’da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri çerçevesinde, 65 yaş ve üstü vatandaşlar ile kronik rahatsızlığı bulunanların sokağa çıkmalarının kısıtlanması uygulaması kapsamında, emniyet güçleri, vatandaşların ihtiyaçlarını kendileri görerek evlerine teslim ediyorlar.

Polis ekipleri, 65 yaş ve üstü vatandaşlar ve kronik rahatsızlıkları bulunan vatandaşların ihtiyaçlarını temin ederek evlerine bırakıyor.

Vatandaşları uyaran polis ekipleri, özelikle kendi sağlıkları açısından toplu şekilde bir arada bulunmamaları ve tedbirli olmalarını istedi.

Vatandaşlar: “Çok güzel. Herkesin bu kurallara uyması lazım. Bizim kendi sağlığımız ve herkes için geçerli. 65 yaşını dolduran sokağa çıkmasın. Bunu tavsiye ediyorum” , “Memnunuz. Sağlığımızı düşünüyorlar. Teşekkür etmek lazım. Meyve istedim, erzak istedim. Getirdiler sağolsunlar” dediler.

Vatandaşların ihtiyaçlarının giderilmesi için Erzincan İl Emniyet Müdürlüğünden 38 motorize ve 45 yaya ekip olmak üzere toplam 182 personel görevlendirildi. Görevlendirilen personeller tarafından yapılan çalışmalar kapsamında 192 vatandaş uyarılırken, 45 vatandaş araçlarla evlerine bırakıldı. 20 ailenin de siparişleri temin edilerek evlerine bırakıldı.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here