Muzaffer Koşan

Binlerce öğrenci karnesini alarak tatile başladı.

2017-2018 eğitim öğretim yılının 2. Yarısı sona erdi. Öğrenciler tatile girerken eğitim camiası da 2018-2019 eğitim öğretim yılına hazırlanmaya başladı.

2017-2018 Eğitim Öğretim yılı ikinci dönemin sona ermesi münasebetiyle Erzincan Terzibaba İmam Hatip Ortaokulu ve Erzincan Yavuz Selim Anaokulu ve İlkokulunda karne dağıtım töreni düzenlendi.

2017-2018 Eğitim Öğretim yılı ikinci dönem karne dağıtım törenine Erzincan Valisi Ali Arslantaş, Eşi Hatice Arslantaş, Erzincan Emniyet Müdürü Bülent Şensoy, Eşi Berna Şensoy, Erzincan Jandarma Komutanı Albay Hasan Aksoylu, Eşi Sibel Aksoylu, İl Milli Eğitim Müdürü Aziz Gün, okul idaresi, öğrenciler ve veliler katıldı.

Düzenlenen törende konuşan Erzincan Valisi Ali Arslantaş; “2017-2018 Eğitim Öğretim yılını büyük bir başarıyla tamamlamış olmanın gururu içerisindeyiz. Bu yılki öğrenim yılı gerek eğitim ve öğretim arkadaşlarımız, öğrencilerimizle yeni buluşturduğumuz Demirkent Beldemizde bulunan Terzibaba İmam Hatip Ortaokulumuzda bulunmaktan dolayı da büyük bir heyecan duymaktayız. 2017-2018 Eğitim Öğretim yılı sizler için çok başarıl geçti. Bu başarıyı rakamlarla değerlendiriyoruz. Çünkü sayabildiklerimize iş, sayamadıklarımıza yoğunluk diyoruz. Toplam 41 Bin 794 öğrencimiz bugün karne alacak. 4 Bin’e yakın öğretmenizin tamamı tatili hak etti. Anaokulunda 5 Bin rakamlarını yakalayarak tarihimizde ki en verimli dönemi yaşadık. Yine 3-4-5 yaşlarda okullaşma oranlarında Türkiye birincisiyiz.

Ortaokullarımızda, İlkokullarımızda, Liselerimizde devam eden çeşitli projelerimiz var. 8’ci sınıftaki öğrencilerimiz liseye geçmenin heyecanını yaşıyorlar. 12’ci sınıf öğrencilerimiz yeni bir hayatın kademesine atlamayı planlıyorlar. Benim burada velilere tavsiyem her çocuğun bir ergen olduğu, sadece kendisiyle kıyaslanıp, kendisiyle yarıştığı gerektiği, bir başkasının, akrabanın, komşunun, sınıf arkadaşlarıyla kıyaslanmaması gerekmektedir” dedi.

Konuşmaların ardından Erzincan Valisi Ali Arslantaş ve beraberindekiler öğrencilere karnelerini dağıttı.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here