Yasemin Bektaş

Okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve lisede okuyan 40 bin 995 öğrenci yarıyıl tatilinin ardından 3 Şubat Pazartesi günü ders başı yaptı.

9 Eylül 2019 tarihinde başlayan 17 Ocak tarihinde ise yarıyıl tatiline ayrılan Okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve lisede okuyan öğrenciler dün ders başı yaptı. İl Millî Eğitim Müdürü Aziz Gün,  ilk ders gününde Mustafa Doğan Anadolu Lisesi ve Yunus Emre Ortaokulu’nu ziyaret etti.

Ziyaret ettiği her iki okulda da öğrencilere hitap eden Gün, “2019-2020 eğitim öğretim yılının II. dönemine bugün başlamış bulunmaktayız. Tüm eğitim camiamıza hayırlı olsun. 15 Günlük tatilden sonra dinlenmiş olarak başladığımız bugün kaldığımız yerden devam edeceğimiz gündür. Durmadan, usanmadan ve çok çalışarak istediğiniz hedeflere ulaşmalısınız”. Dedi. Hafta başı olması münasebetiyle yapılan bayrak törenlerine de katılan İl Millî Eğitim Müdürü Aziz Gün, iki okulda da İstiklal Marşı’nı öğrencilerle birlikte okudu.

Mustafa Doğan Anadolu Lisesi ve Yunus Emre Ortaokulu’nda öğretmenlerle de kısa bir değerlendirme toplantısı yapan Gün, II. dönemin hayırlı olması temennisinde bulunarak, Elazığ ve Malatya illerinde meydana gelen deprem nedeniyle hayatını kaybeden vatandaşlara Allah’tan rahmet yaralılara acil şifalar dilerim dedi.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here