Duygu Yatmış

14-20 Eylül 2020 tarihleri arasında kutlanacak olan 33’üncü Ahilik Haftası münasebetiyle Erzincan’da ki İl Kutlama Komitesi, Vali Mehmet Makas’ı makamında ziyaret etti.

Ahilik Haftası münasebetiyle İl Ticaret Müdürü Recai Palabıyık, Erzincan Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Bedir Limon ve 2020 yılının seçilen ahi, kalfa ve çırağı Vali Mehmet Makas’ı makamında ziyaret ettiler.

Gerçekleştirilen ziyarette İl Kutlama Komitesi ile bir süre görüşen Vali Mehmet Makas, yılın ahisi olarak seçilen 60 yıllık mücevherat imalat ve onarımcısı Ömer Cemil Tekle’ye, ilin kalfası olarak seçilen lokanta sektöründe faaliyet gösteren Ramazan Tüfenk’e ve ilin çırağı olarak seçilen elektrikçilik meslek dalında faaliyet gösteren Devran Ersin Başdemir’e meslek dallarında göstermiş oldukları başarılarından dolayı onur belgesi takdim ederek, Ahilik Haftası’nın tüm esnaf ve sanatkârlara hayırlı olmasını temenni etti.

Erzincan’da faaliyet gösteren esnafların iş durumu ile ilgilide bilgi alan Vali Mehmet Makas, Ahilik geleneğini yaşatan ve gelecek nesillere aktaran tüm esnaf ve sanatkârlara helalinden bol kazanç temin etmelerini diledi.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here