Muzaffer Koşan

Erzincan, Sivas ve Kayseri’de kuyumcuları soyan ve çok sayıda hırsızlık suçundan aranan zanlılar emniyet ekiplerinin sıkı takibi sonucu yakayı ele verdi.

Erzincan ve Sivas’ta farklı kuyumcu dükkanlarını soyan şahıslar Kayseri’de yakalandı. Şahıslardan 3’ü tutuklanırken 1’i adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

04 Ekim Perşembe günü Erzincan’da iki farklı Kuyumcu dükkânından yaklaşık 4.000 TL değerinde altın kolye ve küpe çalan şüpheli şahıslar, polis ekiplerince yapılan çalışmalar doğrultusunda kısa sürede yakalandı.

Erzincan İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı Asayiş Şube Müdürlüğü ekiplerince yapılan çalışmalarda, olayı gerçekleştiren ve hırsızlıktan çok sayıda kaydı bulunan, Y.Ç.(49), B.A.(45) ve B.K.(29) isimli şahısların Erzincan’a F.Ç.(37) isimli şahsın kullandığı araçla geldikleri ve olay sonrası Erzincan’dan ayrıldıkları tespit edildi.

Erzincan İl Emniyet Müdürlüğü’nün, Kayseri İl Emniyet Müdürlüğü ile yaptığı koordineli çalışmaları sonucunda, şüpheli dört şahıs kullandıkları araç içerisinde çalıntı ziynet eşyaları ile birlikte Kayseri İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından yakalanmıştır.

Şüpheli şahısların Sivas’ta da aynı şekilde kuyumculardan yaklaşık 20 bin TL değerinde hırsızlık yaptıkları tespit edilerek çalınan ziynet eşyaları da ele geçirildi.

Şüpheli dört şahsın; Denizli, Konya, Karaman ve Balıkesir illerinden 8 farklı Hırsızlık suçundan firar olarak arandıkları tespit edildi.

İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı Asayiş Şube Müdürlüğü ekiplerine 05 Ekim Cuma günü teslim edilen şüpheli şahıslardan Y.Ç.(49), B.A.(45) ve B.K.(29) çıkarıldıkları mahkemece tutuklanırken, F.Ç.(37) ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here