Nüsret Koşan

Tercan İlçe Kaymakamı Kürşad Karaca ile birlikte İl Millî Eğitim Müdürü Aziz Gün, Tercan Şehit Piyade Er Resul Bayracı İmam Hatip Ortaokulunda oluşturulan Robotik Kodlama Sınıfı, Bilim Sınıfı, Akıl ve Zekâ Oyunları Sınıfı olmak üzere üç atölyenin açılışını yaptılar.

Robotik Kodlama Sınıfı Tercan Kaymakamlığı, BTC ve Atatürk Üniversitesi işbirliği ile oluşturuldu. Bilim Sınıfı Milli Eğitim Bakanlığından alınan Fen Bilgisi okul setleri ve daha önce okulda bulunan fen setleri birleştirilerek okul öğretmenlerinin ortak çalışmalarıyla oluşturuldu. Akıl ve Zekâ Oyunları Sınıfı çok amaçlı bir sınıf olarak tasarlanmış olup, öğrencilere zeka oyunları sınıfı, okuma salonu, müzik sınıfı ve ayrıca kız öğrencilere yönelik mescit olarak hizmet vermesi planlanmıştır. Bu amaçla İl .milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ve okul öğretmenlerinin katkılarıyla finanse edildi. Ayrıca müzik aletleri sanatçı Hüseyin Turan tarafından sağlandı.

İl Millî Eğitim Müdürü Aziz Gün, sınıflarda eğitim gören dahi çocuklar projesi kapsamındaki öğrenciler ile görüşme yaparak öğrencilerin sınıflar hakkında düşüncelerini sordu.

İl Millî Eğitim Müdürü Aziz Gün: “Bu okul ve robotik kodlama sınıfı denildiğinde ne söylemek istersiniz?”

Zeynep Ela Dudulğan isimli öğrenci “Eğlenerek severek öğreniyoruz bu okulda çok mutluyuz kurs günlerimizi sabırsızlıkla bekliyoruz” dedi.

Zeynep Hatun Elibüyük isimli öğrenci “Yaşayarak yaparak öğreniyoruz okulda çok eğlenceli bir ortam var kendimizi özel hissediyoruz” dedi.

Nehir Gelmez isimli öğrenci “Kendimizi önemsenmiş hissettik bu okulda bize değer veriliyor öğretmenlerimiz bizi çok seviyorlar” dedi.

Muhammed Dileroğulları isimli öğrenci “Robotik kodlama derslerinde çok keyif alıyorum kendi kendime yeni bir şeyler yapmak beni çok mutlu ediyor. Hocamızla birlikte yeni bir şeyler tasarlayıp yarışmalara katılmak istiyorum” dedi.

İl Millî Eğitim Müdürü Aziz Gün, 2023 Vizyonunu anlatarak Sayın Bakanımızın tasarım beceri atölyelerine verdiği önemi anlattı. Öğrencileri dinledikten sonra gelinen aşamanın memnuniyet verici olduğunu, bunu tüm okullarımıza yaymamız gerektiğini ifade ederek, öğrencilere bu atölyelerden son derece istifade etmeyi önerdi.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here