Nüsret Koşan

Erzincan Lisesi toplantı salonunda gerçekleşen 2017-2018 eğitim öğretim yılı değerlendirme toplantısına Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Ferda Yıldırım başkanlık etti.

Düzenlenen toplantıya Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Ferda Yıldırım, İl Mili Eğitim Müdürü Aziz Gün, okul müdürleri ve müdür yardımcıları katıldı.

İl Milli Eğitim Müdürü Aziz Gün şu ifadelere yer verdi; “Siz Değerli Müsteşarım sizler Ankara’da Erzincan ile ilgili olarak eğitim çalışmalarını yakinen takip ettiğinizi biliyoruz. Erzincan’da oluşabilecek olan her hangi bir sıkıntımız ve problemimizde yakın ilgi gösterip sıkıntılarımız gideriyorsunuz. Erzincan ilinde 241’i okul olmak üzere 271 kurumumuzda 3 Bin 435 öğretmenimiz, 2 Bin 483 derslikle, 41 Bin 794 öğrencimize eğitim ve öğretim vermekte.

Erzincan olarak tekli eğitime geçen 16 ilden biriyiz. Öğretmen başına düşen öğrenci sayımız 12. Derslik başına düşen öğrenci sayımız ise 16,83’dür. Yani eğitim ve öğretimle ilgili olarak temel alt yapı ile ilgili ciddi bir sıkıntımız olmamaktadır. Mutlu bir toplumun olması, çağdaşlaşma, birikimlerimizin geçmişte elde ettiğimiz kazanımların yarına aktarılması şüphesiz eğitimledir. Milletin devamlılığı, geleceğin garanti altına alınması, ülkenin kalkınması, toplumun eğitime verdiği önemle paralellik arz etmektedir” dedi.

Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Ferda Yıldırım ise şu ifadelere yer verdi; “Değerli müdürüm çok güzel bilgiler verdi. Buradan değerli müdürüme teşekkür ediyorum. Bu gerçekten bir yöneticilik ve bir idareciliğin en üst seviyesidir. Yöneticilik bir liderlik vasfı ile yapılmaktadır. İşte burada il müdürümüz liderlik yapmaktadır.

Eğitim liderliği yaparak, sizlerle birlikte çok güzel bir ekip oluşturmuş. Bu ekibin bu uyumu öğretmenlere de yansıyor, okula yansıyor, öğrenciye yansıyor. Sonrasında da başarı geliyor. Özellikle gururla söylüyorum Erzincan okul öncesinde birinci olması bu başarının getirisinden kaynaklanmaktadır. Ve bunu Sayın Milli Eğitim Bakanımız her toplantıda Erzincan’ı örnek göstererek söylemektedir. Ve bir Erzincanlı olarak Erzincan’ın başarısı da beni çok gururlandırıyor. Okul öncesinden başlayan bu temelin daha da başarılara imza atacağına inanıyorum” dedi.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here