Metin Bayram

Erzincan Halk Eğitimi Merkezi ve ASO Müdürlüğü kursiyerlerinin 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı içerisinde hazırladıkları eserler  İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünün Fuaye salonunda sergileniyor. Farklı  tekniklerle işlenen 15 Temmuz konulu çalışma vatandaşların beğenisine sunuldu.

Erzincan Halk Eğitimi Merkezi bünyesinde açılan el sanatları kursuna katılan 26 kadın kursiyerler, 15 Temmuz ruhunu yaptıkları el emeği göz nuru eserlere yansıttı.

Erzincan Halk Eğitimi Merkezi ve ASO Müdürlüğü kursiyerlerinin 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı içerisinde hazırladıkları el emeği göz nuru eserlerini İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünün Fuaye salonunda sergilenmeye devam ediyor.

1 Eylül 2018 tarihinden bu güne kadar yapılan çalışmalarda toplamda Erzincan Halk Eğitimi Merkezi bünyesinde 720 kurs açıldı ve bu 720 kursa toplam 18 bin 108 kursiyer katılarak sertifikalarını aldılar.

İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Fuaye salonunda sergiye çıkartılan birbirinden özel el emeği ürünler arasında en çok ilgiyi ise el sanatları kursuna katılan kadın kursiyerlerin yaptığı ve 15 Temmuz ruhunu yansıttıkları eserler görüyor.  Kursiyerler15 Temmuz hain darbe girişimini unutturmamak ve farkındalık oluşturmak amacıyla ortaya koydukları çalışmalar hakkında bilgi veren Kurs öğretmeni Pamuk Yıldız, yaptığı açıklamada 26 kursiyerle çalışmalarını yaptıklarını dile getirerek konuşmasının devamında şunları kaydetti ; “ el sanatları alanında 15 Temmuz çalışmaları yaptık. Tamamen yün keçeden yapılmış ve diğer tekniklerde kullanılarak ince bir işçilik ile eserleri tamamladık.  40 civarında eser bugün sergiledik. Bu yaptığımız çalışmalarda farklı teknikler kullanarak ortaya çıkardık. Sergimizin açılışı süresince de vatandaşlarımızın beğenisine  sunacağız” diye konuştu.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here